Skotský Overtoun bridge je prokletým místem

Skotský Overtoun bridge je prokletým místem

Poblíž města Dumbarton na západě Skotska byl roku 1895 dokončen most Overtoun. Nebyl by nijak zvláštní, pokud by skokem z něj nepáchali sebevraždu psi!

Lidé, kteří mají v úmyslu skoncovat se životem sáhnou po zbrani, prášcích, skoku pod vlak či z vysokého mostu. Jeden takový most stojí právě ve Skotsku. Od konce devatenáctého století, kdy byl most dostavěn, z něho spadlo či skočilo více než sto nejlepších přátel člověka.

Údajně minimálně jednou do roka se taková věc děje, přičemž nejhorší zaznamenaný rok je 2005. Tehdy skokem z mostu zahynulo pět psů.

Podle místních je most doslova prokletý. Věří se, že po mostě prochází Bílá paní z Overtounu. Ta bloumá smutně okolím, stejně jako když byla mezi živými. Po smrti svého manžela totiž žila v osamění přes třicet let a její smutek jí stále nepřešel.

V říjnu roku 1994 z mostu hodil svého dvoutýdenního syna jistý Kevin Moy, který věřil, že on sám je antikrist a musí se postarat, aby jeho syn neudělal „špatné věci“. Věřil, že jeho syn je samotný ďábel. Psychiatři se shodli, že Moy byl v době spáchání činu nepříčetný a soud ho zprostil viny. Musel ovšem nastoupit do psychiatrické léčebny.

Psí mazlíčci, údajně jindy poslušní na slovo, prochází po mostě a v jednu chvíli se vrhnou bez jakéhokoli varování z mostu. Podle odborníků za to možná mohou mnohé myší nory, které pod mostem nalezli. Pes prý před sebou vidí jen malou zídku a neví, že za ní je propast. Hnáni svými instinkty tedy zeď přeskočí a zahynou.

Je ovšem zvláštní, že se takové věci nestávají na jiných mostech ve světě. Vzhledem k událostem, které se dějí na mostě Overtoun je již dlouho nazýván Mostem psích sebevražd.