Když brutálně vraždí děti

Když brutálně vraždí děti

Měly by si hrát na dětském hřišti, provádět lotroviny, za které dostanou pohlavek nebo poznámku od svého vyučujícího. Jenže jejich hry se stáčí jiným směrem. Směrem, ze kterého už není návratu.

Roku 2014 si tehdy dvanáctiletý Jamarion Lawhorn s o tři roky mladším Michaelem Connorem Verkerkem na hřišti hrál. Jenže hra v americkém Michiganu nabrala brutální obrátky ve chvíli, kdy hoch vytáhl nůž a zabodl ho chlapci do zad! Nešlo o nic osobního, jelikož se nikdy předtím nepotkali.

Poté odešel do blízkého domu Glena Stacyho, kterého požádal o půjčení mobilního telefonu. Jamarion zavolal na policii a sdělil jim, že právě někoho pobodal a už nechce žít. Nahlásil místo, kde se nacházel a prosil, aby ho policisté přijeli vyzvednout. Když pak hlídka přijela a rozeběhla se pomoci pobodanému Michaelovi, křičel na ně, že běží špatným směrem, že on čeká právě tady.

V lednu 2022 byl Lawhorn propuštěn z jakéhosi ústavu pro mladistvé, kam byl po smrti Verkerkeho umístěn s tím, že by mohl být po dovršení osmnácti let poslán do vězení. Podle probačního úředníka ovšem Jamarion v domově exceloval a byl tedy propuštěn na svobodu.

Jamarion Lawhorn u slyšení roku 2019

V Jižní Karolíně v USA se odehrál případ, kdy dvanáctiletý Christopher Pittman zavraždil své prarodiče. V osudné období se k nim přestěhoval od svého otce, který souhlasil s tím, aby s jeho rodiči syn žil. Jejich vztahy byly totiž poslední dobou napjaté.

Christopher vyhrožoval, že se zabije, utíkal z domova a byl též umístěn na lůžkové oddělení, kde začal užívat antidepresiva Paxil. Zanedlouho ho ale jeho otec vyzvedl a odvezl do Chesteru k Christopherově dědečkovi a babičce. V noci se pak přikradl do jejich ložnice a dědečkovou brokovnicí ráže 410 oba zastřelil. Poté se pokusil o útěk, ale policie ho zadržela.

Krátce před neštěstím údajně Pittman změnil léčbu z Paxilu na Zoloft. Hodně se probíralo, zda za jeho chování v ten večer nemohou vedlejší účinky právě Zoloftu. V únoru 2005 byl Pittman odsouzen k souhrnnému trestu odnětí svobody na třicet let.

Christopher Pittman se svým dědečkem Joem

Také v České republice čas od času dítě zabije jiné dítě. Bylo tomu například i v dubnu 2017, kdy tehdy čtrnáctiletý Daniel pozval třináctiletou Elišku do zahradního domku. Jeho pozvání ale nevedlo k vyznání lásky, nýbrž k brutálnímu útoku nožem. Dívka se bránila, ale nakonec vykrvácela po osmi bodných ranách!

Daniel údajně vraždil z lásky ke své patnáctileté přítelkyni, ke které se krátce po činu vydal a vše ji pověděl. Chlapec se ovšem o vraždu pokusil již předtím, když shodil svého kamaráda do šachty a odešel. Kamarád přežil. Při zatýkání Daniel hrozil, že pokud se dostane na svobodu, udělá to znovu. Nyní je umístěn ve výchovném ústavu.

Chatička, ve které byla Eliška ubodána