Krvavé sídlo Madam LaLaurie v New Orleans

Krvavé sídlo Madam LaLaurie v New Orleans

V americkém New Orleans stojí dům, který je od roku 2014 i jakýmsi muzeem strachu. Vlastnila jej totiž nechvalně známá Madam LaLaurie, která zde mučila otroky!

Marie Delphine LaLaurie byla lousianská sériová vražedkyně, která brutálně mučila a vraždila své otroky. Jednalo se o vysoce postavenou ženu, která byla známa v těch nejvyšších společenských vrstvách jako Madam LaLaurie.

Marie Delphine LaLaurie

Jedna z nejvlivnějších a nejbohatších žen své doby si pořídila dům na 1140 Royal Street, ve kterém žila i se svým manželem a dcerami. Kolem roku 1832 k panství nechala přistavět i tři přídomky a část, ve které mučila své vlastní otroky.

Na její počínání se přišlo až ve chvíli, kdy její panství zasáhl rozsáhlý požár. Hasiči tehdy objevili vězněné otroky, na kterých bylo znát kruté zacházení a dlouhodobé týrání. Ihned poté obklíčil dům dav obyvatelstva New Orleans a LaLaurie se odstěhovala do Paříže, kde také roku 1849 zemřela.

Sřeva mimo tělo a mravenci

V domě prý byli nalezeni lidé, kteří měli několikrát zlomené končetiny, které byly schválně nepřirozeně srostlé, a tak, když se rozešli k hasičům, připomínala jejich chůze chůzi krabů! Jeden z otroků měl do hlavy vyvrtanou díru, ze které trčela vařečka. Další měl střeva mimo své tělo omotané kolem pasu a jiný byl potřený medem a obalený mravenci.

Ilustrace požáru sídla Madam LaLaurie

Od těch dob se objevují znepokojivé zprávy o paranormálních aktivitách v jejím bývalém sídle. Nechybí zvěsti o tom, že drtivou většinu přízraků lze spatřit v místnosti, kde LaLaurie své oběti mučila. Domem se rozléhají kroky, které jsou přisuzované umučených otrokům.

Mnoho lidí, kteří jen postávali v blízkosti domu uvedlo, že z něj cítí obrovskou negativní energii.

„Ta žena“

Ovšem nejen duše otroků bloumá stavením na adrese 1140 Royal Street v New Orleans. Roku 1894 zde byl ve svém pokoji zavražděn nájemník. Policie při vyšetřování vyslechla spoustu svědků. A i když se domnívali, že šlo o nevydařenou loupež, kdy násilníka (či násilníky) oběť překvapila, zarazila je výpověď jednoho ze sousedů, který řekl, že onen nájemník tvrdil, že v domě je démon, který si nedá pokoj, dokud nedosáhne svého.

Jeden čas v domě byla dokonce zřízena první dívčí afro-americká základní škola v New Orleans. Často ovšem děvčata chodila za svými vyučujícími se slzami v očích a modřinami na rukou.

Na otázky, kdo jim takové pohmožděniny a škrábance způsobil, odpovídala děvčata jednohlasně: „TA ŽENA!“ Zarážející také je, že dívky samotné netušily o historii domu a učitelé jim o strašlivých věcech nikdy nevyprávěli. Dívkám bylo totiž mezi šesti a osmi lety.