Věznice Mořská pevnost Patarei v Estonsku je otevřena i pro návštěvníky

Věznice Mořská pevnost Patarei v Estonsku je otevřena i pro návštěvníky

Na břehu Baltského moře stojí obrovská prastará věznice, která byla postavena jako pevnost Rusy již roku 1840. Sloužila ovšem nejprve spíše jako kasárna. Svému účelu začala sloužit až o osmdesát později, roku 1920. Po ruské okupaci roku 1940 zde uvěznili estonské vlastence.

O rok později zde byl záhadně zabit estonský prezident Jaan Tonisson, který byl s největší pravděpodobností popraven. A v tu dobu byla věznice čtyřnásobně přeplněna! Poslední vězeň opustil brány Patarei roku 2005.

V současnosti je věznice otevřena pro veřejnost, která může shlédnout cely, ve kterých je spousta maleb (od sexy slečen, přes svaté až po historické bitvy), rozkládající se mýdla a spousty dalších věcí, které se slovy popisují hůře, jelikož je lepší se podívat.

Věznice se pro návštěvníky otevírá každou středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 10 do 18 hodin (kromě 23., 24. 6. a 20. 8.). A vstupné? Celkem lidové, 8€. Pokud byste chtěli vyrazit, protože Estonsko není úplně extrémně daleko, zadejte do navigace adresu: Kalaranna 28, Tallinn.