Záhadný les u Budějovic

Záhadný les u Budějovic

Také v České republice se nachází mnoho tajemných míst, do kterých se někteří jedinci zdráhají vstoupit. Jedním z nich je les Bor u Českých Budějovic, kde údajně lidé vídají záhadné postavy nebo slyší nevysvětlitelné zvuky.

Branišovský les, jak se mu též říká, leží asi tři kilometry od Budějovic. Místní v lese zažívají různé děsivé příhody. Například roku 19933 se dvě ženy vracejí z budějovického kina domů do Branišova, když se jich zmocní obrovský strach.

Ten se násobí tím, jak ženy vstupují hlouběji a hlouběji do lesa. V jednu chvíli se z křoví u cesty zjeví tajemná postava v dlouhém plášti a se širákem na hlavě.

Další lidé údajně slýchají v lese tesknou melodii, která v nich probouzí úzkost. Také se zde mají ozývat nářky mučených zvířat a navíc okolí jakoby potemní vždy, když se děje něco nevysvětlitelného.

V sedmdesátých letech dvacátého století má v lesích sídlo Československá lidová armáda. Jednu noc, při střídání stráží, na sebe dvě vojenské hlídky spustili palbu ze samopalů. Je snad možné, že zahlédli onen tajemný přízrak a proto začali střílet?