Záhadný poklad na Oak Islandu stále nenalezen

Záhadný poklad na Oak Islandu stále nenalezen

Ostrov Oak Island se nachází v zálivu Mahony v kanadské provincii Nové Skotsko. Traduje se, že je zde ukryt poklad a to zejména ze zlaté doby pirátsvtí z let 1690 až 1730.

První zmínky o hledačích pokladů pocházejí z roku 1795, kdy mladý Daniel McGinnis uviděl na ostrově jakási světla, což mu nedalo a na člunu se na ostrov vydal. Spatřil zde kruhovou prohlubeň, ačkoli byl celý ostrov pokrytý lesním porostem, v tomto okruhu byly stromy jakoby vykáceny. Vrátil se sem tedy s několika přáteli a začali kopat. Vždy, když se dostali do hloubky asi třiceti metrů, tak ze země vytryskla voda a vykopané místo zatopila. McGinnis nakonec své hledání vzdal.

Mnoho dobrodruhů a hledačů pokladů se snažilo cokoli najít. O poklad se zajímal dokonce i americký prezident Roosevelt. V roce 1939 objevil na dně jámy štěrk a kamení Erwin Hamilton. Takové podloží ovšem na ostrově není, tudíž se domníval, že bylo přivezeno odjinud. Poté objevil dokonce i dřevo a pískovec, ale zlato se mu nalézt nepodařilo.

Roku 1965 došlo na ostrově k tragédii, když hledače Roberta Restalla v jámě udusili sirné výpary. Zachránit se ho snažil jeho syn, který se pro něj vydal, ale také zemřel. Následovali ho ještě další tři členové výpravy. Z celé výpravy přežil pouze jeden jediný.

Přes všechny nezdary hledání pokladu na ostrově pokračuje. I když je oblast známá proláklinami, i když je údajně zcela nevhodné, aby kvůli všudypřítomné vodě někdo ukryl poklad právě na takovém místě. Nyní většinu země na ostrově vlastní bratři Rick a Marty Laginovi.